Iridologija - kas tai?

Spausdinti

"Neseniai išgirdau apie kažkokią naują medicinos sritį - iridologiją. Koks tai mokslas?"

Pirmos žinios apie iridologiją yra kilusios iš Senovės Kinijos ir Egipto. Taigi tai ne visai naujas mokslas. Panašiai kaip ir visi senoviniai gydymo metodai, iridologija traktuoja žmogaus organizmą kaip visumą.

Iridologui akis - tai savotiškas žemėlapis, informuojantis jį apie paciento sveikatą. Kiekvienas vidaus organas yra susietas su tam tikru rainelės lanku. Pavyzdžiui, tyrinėjant plotą, kuris "atsako" už skrandį, galime nustatyti, ar jame yra kokių nors ligos sukeltų pakitimų bei persirgtų ligų pėdsakų. Taip pat pavyksta nustatyti visas paciento paveldimas ligas, organizmo atsparumą ir jo polinkį į tam tikras ligas.

Įžvalgus profilaktinis iridologinės diagnozės būdas leidžia pakeisti gyvenimo būdą ar netinkamą dietą, kol liga dar nepaūmėjusi.

Ne visos ligos mūsų rainelėje atsispindi vienodai. Aiškiausiai matomos kepenų, kasos ir žarnyno ligos. Be to, tyrimų dėka galima lengvai nustatyti polinkį į sklerozę, cukraligę, navikinius pakitimus ir širdies nepakankamumą.

Akies tyrimą atlikti padeda lempa ir specialį rainelę padidinanti lupa. Po išsamaus pokalbio su pacientu, nustačius diagnozę, galima pradėti tinkamą gydymą.

Atsakomybės apribojimas. Interneto svetainėje pateikiama informacija yra informacinio pobūdžio ir neatstoja gydytojo, arba kito specialisto konsultacijos, todėl jos negalima naudoti diagnozuojant, arba gydant ligą.