Kaip prižiūrėti ypač jautrius dantis

Spausdinti

Klausimas: “Pastaruoju metu, kai geriu ką nors karšto ar valgau ledus, man skauda dantys. Jokių neužgydytų dantų nėra. Vartoju gerą pastą. Kodėl mano dantys tokie jautrūs?”

Tikriausiai tai nuo atviro, t. y. apnuoginto dentino, paprastai prie pat šaknies, taigi ir dantenų. Dažnai taip būna, kai dantys per smarkiai valomi šepetėliu arba jų paviršių braižo protezo kabliukas ar pan.

Vertėtų kreiptis į gerą specialistą patarimo. Taip pat reikia žinoti, kad viršutinius dantis valome tik iš viršaus į apačią, o apatinius – iš apačios į viršų kiek palenktu kampu šepetėliu.

Labai jautriems dantims prižiūrėti gydytojas gali paskirti fluoro preparatus – skalauti ar valyti, arba vartoti specialias pastas. Taip pat galima atlikti jonoforezę su fluoru. Tai procedūra, kai fluoras patenka į danties vidų. Tokiu būdu paveikto danties nereikės gydyti nuo 3 iki 4 mėnesių.

Atsakomybės apribojimas. Interneto svetainėje pateikiama informacija yra informacinio pobūdžio ir neatstoja gydytojo, arba kito specialisto konsultacijos, todėl jos negalima naudoti diagnozuojant, arba gydant ligą.