Infarktas gali ištikti ir moteris

Spausdinti

“Man 30 metų. Jau kelios savaitės jaučiu skausmą krūtinės ląstoje, greit pavargstu. Gydytojas kalba apie kraujotakos sutrikimus. Gal aš dar tam per jauna?”

Jūsų nupasakoti požymiai iš tikrųjų gali rodyti širdies kraujagyslių sutrikimus, ir nereikėtų jų ignoruoti. Šiai ligai būdingas ir spaudimas ties krūtinkauliu, sunkumas krūtinės ląstoje, apsunkintas kvėpavimas. Šie simptomai taip pat gali pranašauti infarkto riziką, nors kiti žmonės prieš jam ištinkant nejaučia jokių būdingų negalavimų. Nors tokio amžiaus moteris infarktas ištinka retai, tai dar nereiškia, kad joms ši liga visai negresia. Nemažai moterų dabar labai veiklios, įtemptai dirba pagal profesiją, tad yra labiau veikiamos stresų. Dažnai jos taip pat netinkamai maitinasi – valgo per riebiai, rūko. Jau po keturiasdešimties moterų organizme mažėja hormonų, kurie šiaip jau saugo širdį ir, jeigu jų gyvenimo būdas nepalankus sveikatai, joms infarktas gresia taip pat kaip ir vyrams. Todėl šiuo laikotarpiu ypač svarbi mityba. Reikia vartoti daug vaisių ir daržovių, patiekalų iš grūdinių produktų, taip pat lieso pieno ir jo gaminių – varškės, sūrio.

 


Naudingi produktai

BETAVUSAN

NOPAL

Atsakomybės apribojimas. Interneto svetainėje pateikiama informacija yra informacinio pobūdžio ir neatstoja gydytojo, arba kito specialisto konsultacijos, todėl jos negalima naudoti diagnozuojant, arba gydant ligą.