Naktiniai alkio priepuoliai

Spausdinti

"Jau kurį laiką naktimis pabundu nuo žvėriško alkio. Turiu keltis ir valgyti ar bent ką nors sukramtyti. Kokia šių alkio priepuolių priežastis?"

Priežastys gali būti labai įvairios. Bet dažniausiai vakariniai ir naktiniai alkio priepuoliai rodo, kad netinkamai maitinomės dieną. Pavyzdžiui, vietoj pietų valgėme produktus, kuriuose daug cukraus. Patvirtinta, kad per riebus maistas taip pat sutrikdo sotumo jausmą. Taip atsitinka todėl, kad riebalai skatina smegenis gaminti daugiau galanino, kuris reguliuoja organizmo poreikį cukrui. Naktį jo lygis yra ypač aukštas.

Naktinį saldumynų poreikį gali sukelti ir stresas.Kai esamę pervargę ar sudirgę, mūsų organizmas gamina daug streso hormonų. Jie sustiprina angliavandenių poreikį, kurie reikalingi raminančiai veikiančio serotonino gamybai.

Naktį linkę valgyti asmenys pirmiausia turi pradėti reguliariai maitintis, ir alkio priepuoliai praeis.

Atsakomybės apribojimas. Interneto svetainėje pateikiama informacija yra informacinio pobūdžio ir neatstoja gydytojo, arba kito specialisto konsultacijos, todėl jos negalima naudoti diagnozuojant, arba gydant ligą.