Gydomosios vilkdagio (iriso) savybės

Spausdinti

Daugelį metų vilkdalgis buvo vartojamas liaudies medicinoje. Šiais laikais praverčia pirmiausia gaminant kosmetiką ir kaip naminė gydomoji priemonė.

Medžiagos, randamos vilkdalgio šakniastiebiuose, skatina šlapimo išsiskyrimą, veikia sutraukiamai ir naikina virškinamojo trakto gleivinės bakterijas. Dėl šių savybių vartojamas gydyti gerklės uždegimui, nuo ūmaus skausmo, inkstų veiklai reguliuoti, skrandžio ir kasos negalavimams gydyti bei nuo nemigos.

Vaistinėse galima nusipirkti pagaminto vilkdalgio preparato. Galima jo pasidaryti ir patiems. Vilkdalgio šaknų išsikasame vėlyvą rudenį, juos džioviname ir sutriname.

Vartojame priklausomai nuo negalavimų. Pvz., jeigu skundžiamės nemiga: į stiklinę šilto vandens įdedame du šaukštelius medaus, įberiame žiupsnį bilkdalgio miltelių ir gerai išmaišome. Išgeriame pusvalandį prieš miegą.

Jei skauda gerklę: du šaukštelius miltelių užpilame ¼ l karšto vandens. Paliekame 5 min., paskui perkošiame. Skalaujame gerklę triskart per dieną.

Atsakomybės apribojimas. Interneto svetainėje pateikiama informacija yra informacinio pobūdžio ir neatstoja gydytojo, arba kito specialisto konsultacijos, todėl jos negalima naudoti diagnozuojant, arba gydant ligą.